Biuletyn Informacji Publicznej

Ratownicy znów na podium

10.10.17

Ruda Śląska była miejscem zmagań 140 ratowników i ratowniczek z 14 klubów z całej Polski podczas drugiej edycji Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym. W zawodach wzięła udział również 16-osobowa ekipy MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle, która zdobyła sześć brązowych medali. To bardzo dobry wynik podopiecznych trenera Jędrzeja Janyka, gdyż w rywalizacji wzięła udział cała krajowa czołówka z mistrzami świata na czele.

W trakcie zawodów rozegrano sześć konkurencji technicznych: 100 i 200 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie kombinowane, 100 m ratowanie z pasem oraz sztafetę 4 x 50 m z pasem ratowniczym.

Pierwsze dwa brązowe krążki zdobyli Maciej Leszczyński i Maciej Matyjasek w konkurencji 100 m z przeszkodami, a Joanna Czok była siódma.

W konkurencji 200 m z przeszkodami na najniższym stopniu podium stanął Dominik Ostrowski, Michał Sowiżdrzał był piąty, a Aleksandra Tkacz dziewiąta.

Trzecie miejsce i drugi brązowy krążek w konkurencji 50 m holowanie manekina padł łupem Macieja Matyjaska, Dominik Ostrowski zajął szóstą, a Michał Sowiżdrzał siódmą lokatę.

W konkurencji 100 m ratowanie kombinowane Dominik Ostrowski zdobył swój drugi brązowy medal, Aleksandra Lisowska wpłynęła na piąte, a Gabriela Smolińska na ósme miejsce.

O podium w konkurencji 100 m ratowanie z pasem otarła się Aleksandra Lisowska, zajmując czwarte miejsce.

Bardzo dobre wyniki osiągnęły sztafety. Drużyna mężczyzn w składzie: Michał Sowiżdrzał, Tobiasz Gall, Maciej Matyjasek i Dominik Ostrowski po bardzo zaciętej walce zdobyła brązowy medal. Dziewczyny startując w składzie: Joanna Czok, Aleksandra Lisowska, Aleksandra Tkacz i Gabriela Smolińska wylądowały tuż za podium, przegrywając tylko o pół sekundy z trzecim zespołem.

Wśród reprezentantów MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle znaleźli się ponadto: Aleksandra Leszczyńska, Paulina Reszczyńska, Alicja Waszczuk, Julia Misiec, Kasjan Kalmuk, Dawid Adamczyk, Marek Steier. Kierownikiem ekipy był Piotr Pietrzyk.

Zakończenie zmagań w ramach Grand Prix Polski zaplanowano na 4 listopada na krytej pływalni w Kędzierzynie-Koźlu.