Biuletyn Informacji Publicznej

Młoda „księżniczka” badmintona z Kędzierzyna-Koźla

10.01.24

W ubiegłym roku badmintoniści i parabadmintoniści MMKS Kędzierzyn-Koźle zdobyli ponad 120 medali, z czego aż 32 krążki wywalczyła tylko jedna zawodniczka. Choć Oliwia Szczerska ma dopiero 11 lat to swoją pasją i umiejętnościami już zdobyła uznanie sportowego środowiska w całej Europie.

Utalentowana badmintonistka, jak zauważa jej trener Tomasz Zioło, ma naturalny talent, ale także nieposkromioną chęć doskonalenia swoich umiejętności.

Jednym z ważniejszych osiągnieć minionego sezonu dla Oliwii było zajęcie 9. miejsca na Mistrzostwach Polski podczas których rywalizowała z zawodnikami starszymi o dwa lata. Wśród swoich rówieśników jest jednak totalnym liderem. Młoda sportsmanka reprezentująca klub z Kędzierzyna-Koźla w 2023 roku zdobyła złote, srebrne i brązowe medale podczas międzynarodowych turniejów. Wielokrotnie stawała na podium podczas zawodów w Niemczech, Chorwacji, Estonii, Słowenii, Czechach i Finlandii grając w rozgrywkach indywidualnych, deblowych i mikstach.

Pod ogromnym wrażeniem sukcesów Oliwii Szczyrskiej była prezydent Sabina Nowosielska, która wraz z Nowym Rokiem życzyła jej dalszych sukcesów.