Biuletyn Informacji Publicznej

Brąz dla pływaków MMKS-u

24.03.17

W Gliwicach odbyła się pierwsza runda międzywojewódzkich drużynowych mistrzostw młodzików 12-letnich w pływaniu. Kędzierzyńscy pływacy zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W zawodach wystartowało 145 zawodników z 19 klubów woj. śląskiego i opolskiego. Najlepszym zawodnikiem Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego był Kamil Gohla, który wywalczył łącznie cztery medale. Do trzech brązowych krążków na dystansach 100 i 200 m st. klasycznym oraz 200 m st. zmiennym dołożył srebro na dystansie 400 m st. dowolnym. Srebrny medal wywalczył także Kamil Kania na dystansie 200 m st. grzbietowym.

Bardzo dobrze punktowały również sztafety, które dwukrotnie zajmowały czwarte miejsce w konkurencjach 4x50 m st. zmiennym w składzie Kamil Gohla, Kamil Kania, Michał Barnuś i Maciej Leszczyński oraz 4x50 m st. dowolnym, gdzie w miejsce Michała wystartował Jan Bartoszek. Dzielnie pływały także dziewczęta w składzie Wiktoria Celi, India Kołtun, Barbara Mazurkiewicz, Barbara Sitkiewicz, Aleksandra Smyczek, Weronika Wojciechowska.

Druga runda mistrzostw Polski dwunastolatków zostanie rozegrana 17 i 18 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu. Wtedy też okaże się, które miejsce w kraju zajmie ekipa MMKS-u.