Biuletyn Informacji Publicznej

Zasłużeni odebrali tytuły

28.12

Danuta Staniś, Marzanna Pogorzelska i Radosław Truś – to trójka kolejnych mieszkańców miasta, która otrzymała tytuły honorowe „Zasłużony dla miasta Kędzierzyna-Koźla”. Przyznali je miejscy radni podczas listopadowej sesji. Dzisiaj odbyło się ich uroczyste wręczenie.

Danuta Staniś od lat jest związana z zespołem pieśni i tańca „Komes”. Odpowiada w nim za choreografię. Sam zespół jest znany publiczności zwłaszcza z prezentowania szerokiego wachlarza tańców regionalnych i narodowych nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. W styczniu będzie reprezentował nasze miasto na II Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Tajlandii.

Marzanna Pogorzelska to była wieloletnia nauczycielka języka angielskiego i opiekun szkolnego koła Amnesty International w I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu. Była także inicjatorką projektu „Przywróćmy pamięć” poświęconego dawnej społeczności żydowskiej mieszkającej w Kędzierzynie-Koźlu. Jako pedagog oprócz przekazywania wiedzy uczniom wpajała im takie wartości jak tolerancja, zrozumienie czy empatia.

Radosław Truś jest ojcem ogólnopolskiego konkursu piosenki turystycznej i poezji śpiewanej „Wrzosowisko”. To właśnie on 30 lat temu powołał do życia ten festiwal i był organizatorem pierwszych dziesięciu edycji, a do dziś zasiada w jego jury. Ponadto organizował dla młodzieży liczne wycieczki, zajęcia z terenoznawstwa oraz spotkania pn „Herbatka pana Radka” łączących muzykę, poezję, plastykę, gawędę i opowieści podróżnicze.

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe wydarzenie

Brak nadchodzących wydarzeń

Brak nadchodzących wydarzeń

Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel