Biuletyn Informacji Publicznej

Mamy to! Nowy inwestor na Polu Południowym

27.01
Mamy to! Nowy inwestor na Polu Południowym

Eko-Okna S.A. zainwestują w Kędzierzynie-Koźlu. Wiodący na rynku producent stolarki, drzwi, rolet i bram wybuduje wyceniany na około 400 milionów złotych nowoczesny zakład na Polu Południowym. Prace znajdzie w nim co najmniej pół tysiąca osób.

Dziś w siedzibie Urzędu Miasta został podpisany akt notarialny sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntów na Polu Południowym. Na terenie o łącznej powierzchni blisko 33 hektarów wybudowane zostaną hala produkcyjna oraz budynki administracyjne. W ramach inwestycji wykonana zostanie także niezbędna infrastruktura techniczna, place składowe, parkingi, drogi i obiekty pomocnicze. Zgodnie z założonym harmonogramem nowy zakład Eko-Okien w Kędzierzynie-Koźlu ma powstać w 2023 roku.

Prezydent Sabina Nowosielska zauważa, że to już kolejny duży inwestor po koreańskim gigancie Foosung, który chce związać swoją przyszłość z naszym miastem. - Pole Południowe jest już prawie zapełnione. To była spektakularna sprzedaż: prawie 33 hektary terenu, bardzo duży klient, znajdujący się w czołówce producentów okien w Europie - wylicza włodarz.

Eko-Okna S.A. to jeden z liderów w swojej branży. Firma stale rozwija się inwestując w zakłady w Kornicach. Najnowszy powstanie jednak na Opolszczyźnie. - Zakład w Kędzierzynie-Koźlu swoją specyfiką będzie bardzo zbliżony do rozwiązań funkcjonujących w głównej siedzibie - mówi prezes Joanna Łyko.

Inwestor ma ambitne plany. W nowoczesnej hali produkcyjnej na Polu Południowym zatrudnienie ma znaleźć minimum 500 osób. - Z naborami wystartujemy już za kilka miesięcy. Cieszymy się z każdego nowego pracownika. Staramy się być przychylną firmą zapewniającą dobre warunki pracy i płacy. Zapewniamy także opiekę socjalną. Dziś zatrudniamy około 8,5 tysiąca osób – podkreśla dyrektor operacyjny Adam Wajda.

Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Jacek Bialik jest przekonany, że jednym z kluczowych elementów decydujących o wyborze lokalizacji był sprzyjający klimat inwestycyjny. - Przede wszystkim teren sam się obronił. Jest on znakomicie uzbrojony i umożliwia, aby inwestycja powstała w szybkim czasie – dodaje.

Negocjacje w sprawie kupna terenów inwestycyjnych trwały około roku. Od początku w całym proces zaangażowany był również Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy.

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenie

Brak nadchodzących wydarzeń

Brak nadchodzących wydarzeń

Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel