Biuletyn Informacji Publicznej

  • Urząd Miasta
  • Urząd Miasta

Wspomnienia z odbytych wycieczek, Wrocławskie Afrykarium, Budapeszt, Kotlina Kłodzka

Odbyliśmy 3 wycieczki edukacyjne:

27 kwietnia 2017 r Seniorzy Związku zwiedzali Afrykarium we wrocławskim zoo to jedyne na świecie oceanarium, poświęcone wyłącznie faunie Afryki.
Afrykarium jest największą atrakcją wrocławskiego ogrodu zoologicznego, w specjalnym budynku , kojarzącym się z arką Noego oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom  prawie domowe warunki od oceanicznych głębi , przez plaże Morza Czerwonego po dźunglę Kongo i to wszystko podziwiali nasi seniorzy, przy wspaniałej pogodzie również ogród, gdzie na wybiegach można było zobaczyć zwierzęta.

W maju zwiedzaliśmy Budapeszt i zakola Dunaju była to 3 dniowa wycieczka  seniorzy są zauroczeni niepowtarzalnym położeniem geograficznym, a wyjątkowego nastroju dodają mu malownicze Wzgórza Budańskie, równina peszteńska i Dunaj dzielący miasto na Budę i Peszt.
Niezapomnianym wrażeniem jest iluminacja nocna  oglądana z rejsu nocnego po Dunaju, którym płynęliśmy. Również zwiedzaliśmy miasteczka Szentendre, Wyszechrad oraz Esztergom są to urokliwe miejsca. Został zorganizowany wieczór Węgierki w 300 letniej czardzie przy żywej muzyce cygańskiej.

A w dniu 20 maja zorganizowano 1 dniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej, zwiedzaliśmy Kłodzko, Wambierzyce, Kudowę Zdrój Kaplicę Czasze, Błędne Skały, które są labiryntem wąskich przejść, korytarzy i wąwozów oraz  Skalne Grzyby , Góry Stołowe - przepiękny park narodowy gdzie do dyspozycji jest ponad 100 km pieszych szlaków turystycznych.

Wycieczki to bogate źródło wiadomości, wiele przeżyć i wrażeń, utrzymanie sprawności fizycznej i intelektualnej, oraz nawiązywanie nowych przyjaźni.

Show settle the matter panel
Show Facebook panel
Show YouTube panel
Show Instagram panel