Biuletyn Informacji Publicznej

  • Urząd Miasta
  • Urząd Miasta

Relacje ze spotkań adwentowych, opłatkowych

Andrzejki były ostatnim momentem na zabawę tuż przed adwentem, bo adwent to czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Jedną ze wspaniałych tradycji są właśnie jarmarki adwentowe.
Nasi Seniorzy uczestniczyli we wszystkich jarmarkach adwentowych w Koźlu, Kędzierzynie oraz w Słąwięcicach, jesteśmy zachwyceni atmosferą jarmarków adwentowych, wszystko w czarodziejskiej i magicznej scenografii, piękne ustrojone stoiska, choinka, występy zespołów lokalnych, śpiew kolęd, towarzyszyła temu ciepła atmosfera, poczucie wspólnoty, którą tworzyliśmy z całymi rodzinami.
A na jarmarku adwentowym w Sławięcicach prezentowała się m.in.młodzież Zespołu Szkół Nr. 3 w auli , gdzie odbywało się spotkanie adwentowe.
Na spotkaniu adwentowym, spotkali się młodzi i starsi, by wspaniale spędzić niedzielne popołudnie i wziąć udział w loterii fantowej ale przede wszystkim wesprzeć działalność Szkolnego Koła Wolontariatu działającego na rzecz osób starszych i chorych.
Młodzież z Zespołu Szkół Nr.3, wspólnie z Panią Foremniak Anetą, którą jako jedyna szkoła w Kędzierzynie - Koźlu przystąpiła do projektu społecznego pod hasłem "Zauważeni". Jego celem jest zwrócenie uwagi i zainteresowania się seniorami, którzy są wokół nas, często zapomniani, niepotrzebni, samotni, chorzy, potrzebujący pomocy i wsparcia.
Młodzież chce budować międzypokoleniowy szacunek i zaufanie i takie postawy należy promować, bo poprzez takie działania możemy się przyczynić do zmiany postrzegania osób starszych, wspólnie z Wami  możemy wspaniale spędzić starość.
Zarząd Rejonowy dziękuje Dyrekcji, Pani Foremniak i młodzieży za wkład i zaangażowanie w tej akcji.
A miesiąc grudzień upływa w naszym związku na spotkaniach opłatkowych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa, ale to także czas wybaczania, pojednania, którego w dzisiejszych czasach bardzo ludziom brakuje.
We wszystkich Klubach Seniora odbyły się spotkania opłatkowe z udziałem Władz Samorządowych, Rad Osiedlowych,Księdza, łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia.
Zgodnie ze staropolskim obyczajem życzę wszystkim Seniorom szczęśliwych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, pachnących choinką, wypełnionych serdecznością, radością, miłością w gronie rodzinnym miło spędzone, a w Nowym Roku pomyślności, spełnienia marzeń i realizacji wszelkich życiowych planów a przede wiary w siebie i stałej Opieki Bożej Opatrzności.
tego życzę w imieniu własnym oraz całego Zarządu Rejonowego PZERI.

Anna Będkowska

 

Show settle the matter panel
Show Facebook panel
Show YouTube panel
Show Instagram panel