Biuletyn Informacji Publicznej

 • Urząd Miasta
 • Urząd Miasta

Opolski oddział NFZ

 • 11.03.2021 - A Ty dla kogo się zaszczepisz? - kampania #SZCZEPIMYSIĘ

Zobacz film z prezesem i zawodnikami Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 • 02.03.2021 - A Ty dla kogo się zaszczepisz? - kampania #SZCZEPIMYSIĘ

Zobacz film z Markiem Tomków - Farmaceutą oraz Wiceprezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej.

 • 17.02.2021 - Depresja w czasach pandemii

Szacuje się, że w Polsce 1,5 mln osób zmaga się z depresją. W czasie pandemii COVID -19 ta liczba może być nawet dwa razy większa.

 • 17.02.2021 - Szczepienie pacjentów w domu. NFZ zorganizował ponad 100 dodatkowych punktów

Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów którzy, ze względu na stan zdrowia, nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym. Ponad 100 dodatkowych punktów uzupełni sieć populacyjnych punktów szczepień, które zadeklarowały możliwość podania preparatu również w domu pacjenta. Więcej na ten temat.

 • 22.01.2021 - Rejestracja na szczepienie dla osób 70+

22 stycznia rozpoczął się etap rejestracji na szczepienia dla grupy 70+. Ze względu na ograniczoną dostępność szczepionki najprawdopodobniej nie wszyscy zainteresowani zostaną umówieni w procesie rejestracji na konkretne terminy szczepień. Dla pozostałych osób powyżej 70. roku życia zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi udostępniamy możliwość zgłoszenia się na szczepienia przez infolinię i formularz internetowy. Więcej na ten temat.

 • 21.01.2021 - Zmienił się adres punktu szczepień? Dostaniesz automatyczną wiadomość

Już 22 stycznia ruszają zapisy na szczepienie dla osób 70+. Od tygodnia na szczepienie zapisują się seniorzy po 80 roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia tych grup. Co w sytuacji, gdy zmienił się adres punktu szczepień? Seniorzy dowiedzą się o tym z automatycznej wiadomości głosowej. Więcej na ten temat.

 • 20.01.2021 - O krok od spełnienia życzeń - kampania #SZCZEPIMYSIĘ

Zobacz film z ekspertem Panem Markiem Tomków - Farmaceutą oraz Wiceprezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej.

 • 17.12.2020 - Zakończyła się formalna ocena zgłoszeń w naborze do Narodowego Programu Szczepień

Ponad 92 procent Polaków ma zapewniony dostęp do punktu szczepień blisko swojego domu. Narodowy Fundusz Zdrowa szczegółowo sprawdził wszystkie wnioski złożone do Narodowego Programu Szczepień. Więcej na ten temat.

 • 17.12.2020 - Szczepienia personelu medycznego i niemedycznego przeciw COVID–19 w szpitalach węzłowych

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych. Więcej na ten temat.

 • 16.12.2020 - Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

989 to numer bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Dzisiaj, w samo południe, infolinia oficjalnie rozpoczyna swoje działanie.

Dzwoniąc na infolinię, otrzymasz najbardziej aktualne i wiarygodne informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. W drugim etapie, po 15 stycznia, przez infolinię będzie można zapisywać się na szczepienie. Więcej na ten temat.

 • 14.12.2020 - Znamy szpitale, w których będzie szczepiony personel placówek medycznych

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego. Więcej na ten temat.

 • 15.10.2020 - Punkty pobrań na Opolszczyźnie – gdzie wykonać bezpłatny test na COVID-19

Na Opolszczyźnie działa coraz więcej punktów pobrań, w których można wykonać bezpłatny test w kierunku COVID - 19. Przed udaniem się do punktu pobrań warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy punkt, w jakich godzinach jest otwarty, gdyż liczba nowo otwartych punktów codziennie się zwiększa. Więcej na ten temat.

 • 06.10.2020 – Punkty pobrań oraz izolatoria na terenie województwa opolskiego

Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przygotował zestawienie stacjonarnych punktów pobrań, gdzie można wykonać test na koronawirusa oraz informację dotyczącą izolatoriów dla pacjentów wymagających izolacji domowej, którzy nie mogą lub nie mają warunków do takiej izolacji we własnym miejscu zamieszkania. Więcej na ten temat.

 • 03.09.2020 - Wiedzą w koronawirusa

Narodowy Fundusz Zdrowia ruszył z kampanią „Bezpieczni w czasie epidemii”. Za pośrednictwem YouTube’a eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania. Ponadto opolski oddział funduszu przypomina o konieczności stosowania się do zaleceń epidemicznych. Więcej na ten temat.

 • Gdzie się leczyć w czasie COVID-19

Opolski oddział NFZ na swojej stronie internetowej publikuje aktualny wykaz:
- czynnych poradni podstawowej opieki zdrowotnej, 
- zawieszonych poradni podstawowej opieki zdrowotnej, u których wystapił brak możliwości udzielania świadczeń opieki zdrowotnej,  
- czynnych poradni ambulatoryjnej opieki specjalistycznej,
- zawieszonych poradni ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, u których wystapił brak możliwości udzielania świadczeń opieki zdrowotnej,
- czynnych poradni stomatologicznych
- czynnych poradni ginekologiczno-położniczych
Więcej na ten teamt.

 • Dane kontaktowe

Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Opolu
Adres: ul. Ozimska 72A, 45-310 Opole|
Telefon:  77 40 20 100
Fax: 77 40 20 101
e-mail: sekretariat@nfz-opole.pl
www: http://www.nfz-opole.pl/

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe wydarzenie

Brak nadchodzących wydarzeń

Brak nadchodzących wydarzeń

Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel