Biuletyn Informacji Publicznej

 • Urząd Miasta
 • Urząd Miasta

Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny

Wszystkie publikowane na tej podstronie informacje to oficjalne komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, opracowane na podstawie danych ECDC oraz WHO.

 • 08.12.2020 - Rząd ogłasza projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19 i zaprasza do konsultacji

Rząd ogłosił projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19. Do 12 grudnia każdy może zgłosić swoje uwagi do projektu. Z kolei 15 grudnia rząd planuje przyjąć gotową strategię. Więcej na ten temat.

 • 04.12.2020 - Punkt szczepień w każdej gminie 

Rząd ogłasza narodowy program szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Jednocześnie zaprasza podmioty wykonujące działalność leczniczą, których zadaniem będzie przeprowadzenie szczepień w populacji. Celem jest punkt szczepień w każdej gminie. W aglomeracjach i dużych miastach przewidziano dodatkowe lokalizacje w szpitalach rezerwowych. Razem minimum 8 000 punktów. Więcej na ten temat.

 • 02.12.2020 - Szczepionki przeciwko COVID-19 już niedługo dostępne dla Polaków

Polska podpisała umowy na zakup ponad 45 mln dawek szczepionek, po ich zatwierdzeniu przez europejskie instytucje. Więcej na ten temat.

 • 27.11.2020 - Od 28 listopada wchodzimy w Etap odpowiedzialności

28 listopada rząd wprowadza nowe zasady i ograniczenia. W ścisłym reżimie sanitarnym przywrócone zostanie funkcjonowanie sklepów oraz usług w galeriach i parkach handlowych. Dopuszczone zostanie funkcjonowanie bibliotek. Więcej na ten temat.

 • 24.11.2020 - Masz koronawirusa? Sprawdź, jak powinieneś się zachować

Pozytywny wynik testu oznacza początek bezwzględnej izolacji osoby zakażonej i wszystkich domowników. Wymaga też stałej kontroli stanu zdrowia – mierzenia temperatury i obserwowania objawów grypopodobnych. Więcej na ten temat.

 • 21.11.2020 - 100 dni solidarności w walce z COVID-19

Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, rząd przedstawił plan na nadchodzące 100 dni. Więcej na ten temat.

 • 20.11.2020 - Przebyłeś COVID-19? Sprawdź, jak samodzielnie dojść do formy po chorobie

Powrót do pełni zdrowia po przebyciu koronawirusa może zająć sporo czasu. Fakt, że objawy i powikłania choroby są różnorodne, powoduje dodatkowy niepokój. Krajowa Izba Fizjoterapeutów przygotowała we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) broszurę „Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19”. Znajdziesz w niej ćwiczenia, które pomogą Ci w powrocie do pełni zdrowia. Więcej na ten temat.

 • 19.11.2020 - Miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji

Ustal rodzaj kontaktu i obserwuj swoje samopoczucie – to najważniejsze kroki, gdy podejrzewasz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Co jeszcze powinieneś zrobić? Więcej na ten temat.

 • 18.11.2020 - Powiadomienia SMS o wyniku testu na COVID-19. Zajrzyj na Internetowe Konto Pacjenta

Internetowe Konto Pacjenta to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia dostępna w serwisie pacjent.gov.pl. Na IKP szybko i bezpiecznie sprawdzisz informacje o zdrowiu: swoim, swoich dzieci lub osoby, która Cię do tego upoważniła. Jeśli przynajmniej raz zalogowałeś się na Internetowym Koncie Pacjenta i zostawiłeś swój numer telefonu komórkowego, otrzymasz SMS, kiedy wynik Twojego testu na koronawirusa będzie już na IKP. Więcej na ten temat.

 • 12.11.2020 - Cyfrowy Wolontariusz dołącza do pomocy seniorom

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie osób starszych w trudnych czasach pandemii. Aby ograniczyć ryzyko zarażenia się koronawirusem seniorów, powołano do życia mechanizm, który łączący osoby, które chcą pomóc z osobami po 75 roku życia, które potrzebują wsparcia. W akcje są zaangażowane ośrodki pomocy społecznej, które na co dzień udzielają pomocy osobom potrzebującym. Więcej na ten temat.

 • 10.11.2020 - Jestem pracownikiem – co robić w przypadku zachorowania lub kwarantanny?

Nie możesz pójść do pracy, bo Ty lub Twoje dziecko jesteście na kwarantannie? Chcesz zostać w domu, aby opiekować się pociechą, która uczy się zdalnie? Na pewno zadajesz sobie pytania, w jaki sposób powinieneś poinformować pracodawcę, albo czy możesz skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Więcej na ten temat.

 • 09.11.2020 - Twoje dziecko zostało objęte kwarantanną? Dowiedz się jak postępować

Jeżeli Twoje dziecko miało bliski kontakt z osobą zarażoną – zostaje objęte kwarantanną. Jeżeli natomiast ma pozytywny wynik testu i jest chore – nałożona jest na niego izolacja. W obydwu przypadkach przysługuje prawo do zasiłku i wolne w pracy z tytułu opieki nad dzieckiem. Więcej na ten temat.

 • 05.11.2020 - Chorowałeś na COVID-19 i wyzdrowiałeś? Oddaj osocze i pomóż innym

Koronawirusa masz już za sobą? Pomóż innym w walce z chorobą! Zgłoś się do jednego z Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i oddaj osocze. Terapia osoczem w niektórych przypadkach pomaga uzyskać istotną poprawę stanu zdrowia pacjentów z COVID-19. Więcej na ten temat. 

 • 04.11.2020 - Nowe kroki w walce z koronawirusem – ostatni etap przed narodową kwarantanną

Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszony zostanie także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ograniczona zostanie także działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo. Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Więcej na ten temat.

 • 04.11.2020 - Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kwarantannie

Kwarantanna to termin, który towarzyszy nam na co dzień od początku epidemii koronawirusa. Podstawowym jej celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się zagrożenia. Więcej na ten temat.

 • 03.11.2020 - Rozszerzenie strategii walki z koronawirusem

Rząd zapowiedział przyspieszenie testowania pacjentów z podejrzeniem COVID-19. W tym celu wykorzystywane będą testy antygenowe, których wynik jest znany już po kilkunastu minutach. Stan zdrowia osób, u których nie występują objawy lub są one łagodne, będzie monitorowany dzięki pulsoksymetrowi – wszystko po to, żeby odciążyć szpitale i placówki medyczne. Więcej na ten temat.

 • 30.10.2020 - Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych

Rząd podjał decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. Nie dotyczy to jednak pogrzebów - uroczystości pogrzebowe będą mogły się odbywać w tym czasie. Więcej na ten temat.

 • 29.10.2020 - Sprawdzone informacje na temat kwarantanny

Masz pytania w sprawie kwarantanny związanej z COVID-19? Sprawdzone informacje znajdziesz na stronie gov.pl/koronawirus w zakładce „Pytania i odpowiedzi”. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości, zadzwoń na infolinię - Informacja dla Obywatela obsługującą Centrum Kontaktu Państwowej Inspekcji Sanitarnej: +48 22 25 00 115. Infolinia czynna jest całą dobę 7 dni w tygodniu. Więcej na ten temat. 

 • 23.10.2020 - Nowe obostrzenia od 24 października. Cała Polska w strefie czerwonej

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju, rząd wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa. Od soboty, 24 października, cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Więcej na ten temat.

 • 15.10.2020 - Nowe zasady profilaktyki przeciw COVID-19 i kolejne powiaty w strefie czerwonej

Od 17 października w całym kraju wprowadzone zostaną nowe narzędzia do walki z koronawirusem. Powiat kędzierzyńsko-kozielski znajdzie się w trefie czerwonej. Więcej na ten temat

 • 08.10.2020 - Informacje z zaleceniami dla mieszkańców w związku z pandemią COVID-19

Materiały zostały przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia. Zawierają one: informacje jak zapobiec zakażeniu, wskazówki co zrobić, gdy występują objawy koronawirusa, wytyczne dla seniorów oraz osób przebywających na kwarantannie i zasady dla obcokrajowców. Więcej na ten temat.

 • 06.10.2020 - Zero tolerancji dla nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa

Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk przedstawili propozycje rozwiązań umożliwiających lepszą egzekucję obostrzeń obowiązujących w czasie pandemii. Więcej na ten temat.

 • 29.09.2020 - Więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19 i zaostrzenie obostrzeń w powiatach

Ponad 1,2 tys. dodatkowych łóżek dla pacjentów z COVID-19, nowe obostrzenia w  powiatach oraz modyfikacja schematu postępowania dla pacjentów z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa – to najważniejsze zmiany, które zapowiedział dr Adam Niedzielski, minister zdrowia.  Więcej na ten temat. 

 • 08.09.2020 - Plany na jesień – strategia walki z pandemią koronawirusa

W okresie jesienno-zimowym łatwiej o infekcję górnych dróg oddechowych i grypę. Nadal walczymy z pandemią koronawirusa. Podobieństwo objawów COVID-19 do innych infekcji sprawia, że przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa będzie jeszcze trudniejsze. W tym celu została opracowana strategia zwalczania pandemii. Więcej na ten temat.

 • 07.09.2020 - Strategia walki z pandemią Covid-19 (jesień 2020)

Strategia obrazuje najważniejsze zmiany kierunkowe, jakie zostaną podjęte w celu skutecznej walki z pandemią wirusa COVID-19 przy jednoczesnym, uwzględnieniu długofalowych konsekwencji wprowadzania obostrzeń. Więcej na ten temat.

 • 03.09.2020 - Jesienna strategia walki z epidemią koronawirusa

Włączenie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej do systemu testowania oraz utworzenie trzech poziomów zabezpieczenia szpitalnego – to tylko niektóre założenia strategii walki z koronawirusem na jesień. Więcej na ten temat.

Plany na jesień – strategia walki z pandemią koronawirusa

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zachowaj spokój i dowiedz się, co zrobić

Infolinia dotycząca postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące koronawirusa

Czatbot na WhatsApp dotyczący koronawirusa 

Wykaz zarażeń koronawirusem w Polsce

Lista szpitali zakaźnych w Polsce

Aplikacje mobilne - Kwarantanna domowa i ProteGO Safe

Strefy czerwone i żółte – mapa

Strefy czerwone i żółte – obostrzenia

Strefy czerwone i żółte – lista powiatów

Pomoc dla potrzebujących - zrobienie zakupów

Aktualne zasady i ograniczenia

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów

Informacje dla seniorów

Obszary z nowymi zasadami bezpieczeństwa

Informacje dla przedsiębiorców

Informacje dla podróżujących

Informacje dla pacjentów

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe wydarzenie

Brak nadchodzących wydarzeń

Brak nadchodzących wydarzeń

Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel