Biuletyn Informacji Publicznej

Na pomoc górom i lasom

09.06
Na pomoc górom i lasom

– Nasza planeta potrzebuje nas do walki z zaśmieceniem – apeluje Dominik Dobrowolski. Słowa ekologa i podróżnika wzięli sobie do serc uczniowie klasy 2s Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Zdobywając szczyt Biskupiej Kopy w Górach Opawskich posprzątali turystyczne szlaki.

Uczniowie z Kędzierzyna-Koźla wzięli udział w nadprogramowym etapie „Górskiej Odysei” – inicjatywy ekologicznej, która niedawno zostawiła ślad w naszym mieście pod postacią plenerowej wystawy fotograficznej w Parku Pojednania. Można było na niej zobaczyć zdjęcia odpadów znalezionych podczas700-kilometrowego marszu szlakami Karpat i Sudetów. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania gór i lasów.

Edukacyjna wyprawa na szczyt Biskupiej Kopy była nagrodą dla uczniów popularnej „dziewiątki” za wygraną w konkursie zbiórki elektroodpadów zorganizowaną przez Asekol, Związek Międzygminny "Czysty Region" oraz EKORUM. Uczniowie zdobyli szczyt pod przewodnictwem Dominika Dobrowolskiego - organizatora „Górskiej Odysei” - zabierając ze szlaku to, co pozostawili po sobie nieodpowiedzialni turyści.  

Ta wyjątkowa wyprawa odbyła się tuż przed kolejnym, 6. etapem „Górskiej Odysei”. Już w najbliższy piątek (11.06) wolontariusze razem z Dominikiem Dobrowolskim wyruszą z Węgierskiej Górki. Przejdą 45-kilometrową trasę przez Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego, kończąc wędrówkę w Skoczowie połączoną ze sprzątaniem trasy.

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenie

Brak nadchodzących wydarzeń

Brak nadchodzących wydarzeń

Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel