Biuletyn Informacji Publicznej

Gminne przedszkola i żłobki będą czynne od 18 maja

05.05
Gminne przedszkola i żłobki będą czynne od 18 maja

Trwają intensywne prace, aby w obecnej sytuacji epidemicznej placówki dla najmłodszych w Kędzierzynie-Koźlu mogły bezpiecznie przyjąć i zapewnić opiekę dzieciom. Muszą zostać wprowadzone wszystkie zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i spełnione wymogi sanitarne Głównego Inspektora Sanitarnego. Ze względów bezpieczeństwa maluchy będą mogły być przyjęte do przedszkoli i żłobków od 18 maja.

- Nie możemy sobie pozwolić na pośpiech. Musimy się solidnie przygotować, aby spełnić wszystkie wymogi bezpieczeństwa określone w wytycznych ministerstwa. Zdrowie naszych pociech, ich rodziców i personelu jest najważniejsze - podkreśla prezydent Sabina Nowosielska.

We wszystkich przedszkolach i żłobkach są opracowywane szczegółowe procedury dotyczące bezpiecznego przebywania dzieci na terenie placówek oraz kompletowane są środki ochrony osobistej dla personelu i płyny do dezynfekcji do sal i pomieszczeń.

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa pierwszeństwo będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Będą przyjmowane również dzieci obojga pracujących rodziców.

Przed ponownym uruchomieniem każde przedszkole i żłobek przygotuje regulamin dla rodziców, który będzie określał zasady zachowania opiekunów oraz przyprowadzania i odbierania dzieci z placówki. Ze względów bezpieczeństwa na każdą pociechę muszą przypadać minimum 4 metry kwadratowe powierzchni. Jeśli dla pociechy zabraknie miejsca w wybranej placówce, rodzicom zostanie zaproponowana inna.

W załączniku publikujemy wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

Do pobrania: 
ZałącznikWielkość
PDF icon wytyczne_gis_zlobki_przedszkola.pdf3.29 MB

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenie

Brak nadchodzących wydarzeń

Brak nadchodzących wydarzeń

Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel