Biuletyn Informacji Publicznej

15 medali naszych młodych lekkoatletów

07.06.21

Nasi młodzi lekkoatleci w czołówce regionu. Zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle z Mistrzostw Województwa rozgrywanych na stadionie w Opolu wrócili z 15 medalami.

Aż 8 krążków wywalczyli juniorzy. Doskonałą formę pokazał Marcin Kałwak, który aż trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w kategorii U18. Do swojej kolekcji dołożył złoto w trójskoku, skoku w dal i skoku wzwyż. Równie znakomitym wynikiem może poszczycić się jego starszy klubowy kolega. W kategorii U20 Wojciech Siwakowski zdobył złote medale w trójskoku i skoku w dal. Obaj zawodnicy ćwiczą pod okiem Andrzeja Saczki. Dumy z osiągnięć swoich podopiecznych może być także Marek Skrzydlewski. Trenowana przez niego Alicja Rak sięgnęła po dwa złote medale w biegu na 100 metrów i 100 metrów przez płotki. W sprincie doskonale zaprezentowała się także Aleksandra Żygadło, która do mety dobiegła jako trzecia.

7 medali do klubowych trofeów dołożyli zawodnicy startujący w kategorii U14. Dwa złota zdobył Kacper Murawski, który nie miał sobie równych w biegu na 100 metrów i w pchnięciu kulą. Z trzema krążkami do domu wróciła Emilia Bujak, która zdobyła srebro w biegu na 80 metrów przez płotki oraz brąz w skoku w dal i skoku wzwyż. Drugie miejsce w pchnięciu kulą zajął Oliwier Świstek, a trzecie w skoku wzwyż Jędrzej Żarski. Cała młodsza grupa zawodników MMKS-u to wychowankowie Andrzeja Saczki.