Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności 2021 [PL]

"Dugnad" w Kędzierzynie-Koźlu. 

Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego.  


16.12.2021 - Kocham Swoje Życie

Projekt „Rozwój Lokalny” wchodzi w fazę realizacji. Gmina Kędzierzyn-Koźle przystępuje do zadania polegającego na utworzeniu łazienki dla osób ze specjalnymi potrzebami w Domu Kultury „Chemik”. Modernizacja budynku jest podyktowana potrzebą włączenia osób z niepełnosprawnościami w życie kulturalne miasta.

W spotkaniu poprzedzającym inwestycje udział wzięli przedstawiciele Fundacji Kocham Swoje Życie, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz pracownicy urzędu miasta. Podczas konsultacji osoby posiadające ograniczenia ruchowe bądź wzrokowe przedstawiły swoje opinie na temat lokalizacji i wyposażenia łazienki. Przekazane wskazówki i uwagi trafiły do projektantów. Zapowiedziano również kolejne konsultacje w przyszłości.


16.12.2021 - Umowa podpisana. Czas na działanie

Kędzierzyn-Koźle zmieni się dzięki Funduszom EOG. 16 grudnia 2021 r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach programu „Rozwój Lokalny”. Nasze miasto, jako jedno z 29 w Polsce, otrzymało ponad 15 milionów złotych na przedsięwzięcia poprawiające jakość życia.

Projekt pt. „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców  oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego” będzie realizowany do 30 kwietnia 2024 r. Przyznane środki zostaną przeznaczone na realizację m.in. polityki integrującej mieszkańców, wsparcie osób niepełnosprawnych, współpracę z organizacjami pozarządowymi czy działania związane z ekologią.

Ze szczegółowym zakresem projektu można zapoznać się analizując załączone dokumenty.

1. Plan Rozwoju Lokalnego Kędzierzyna-Koźla

2. Plan Rozwoju Lokalnego Kędzierzyna-Koźla - streszczenie

3. Plan Rozwoju Instytucjonalnego Kedzierzyna-Koźla

4. Plan Rozwoju Instytucjonalnego Kędzierzyna-Koźla - streszczenie

5. Konsultacje społeczne - Debaty stoliczkowe (oświata)

6. Konsultacje społeczne - Spotkania na osiedlach

7. Konsultacje społeczne - Miasto oczami uczniów szkół ponadpodstawowych

8. Konsultacje społeczne - Opinie przedsięborców

9. Konsultacje społeczne - Rozmowy z liderami instytucjonalnymi i społecznymi

10. Konsultacje społeczne - Rozmowy telefoniczne z imigrantami

11. Konsultacje społeczne - Wideokonferencja z Młodzieżową Radą Miasta

12. Konsultacje społeczne - Marzenia mieszkańców dotyczące Kędzierzyna-Koźla 

13.Tabela Wskażników PRL i PRI

14. Summary Action Plan

15. Summary Development Plan


09.07.2021 - Ogromne pieniądze z Norwegii dla Kędzierzyna-Koźla

Ponad 3,5 miliona euro dla Kędzierzyna-Koźla! Nasze miasto znalazło się w gronie zaledwie 29 gmin w Polsce, które otrzymają wsparcie w ramach prestiżowego programu „Rozwój Lokalny”. Symboliczny czek od wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budy odebrała dziś prezydent Sabina Nowosielska.

Do wyścigu po pieniądze ze środków Funduszy Norweskich i EOG mogło wystartować ponad 250 samorządów z całego kraju. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowano jedynie 54 miasta. Po szczegółowej analizie złożonych wniosków międzynarodowe grono ekspertów wytypowało 29 liderów, którzy otrzymają łącznie 102 miliony euro. Ocena dokumentów trwała ponad rok. Wśród zwycięzców znalazł się projekt Kędzierzyna-Koźla pt. „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu.* Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Na jego realizację nasza gmina jako jedyna na Opolszczyźnie otrzyma 3,5 miliona euro.

Dzięki dofinansowaniu nasze miasto będzie mogło zrealizować kluczowe inwestycje, które staną się impulsem do dalszego rozwoju. Fundusze zostaną przeznaczone na realizację polityki integrującej mieszkańców, wspieracie osób niepełnosprawnych, współpracę z organizacjami pozarządowymi czy działania związane z ekologią.


 Projekt współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021, Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Show settle the matter panel
Show Facebook panel
Show YouTube panel
Show Instagram panel