Biuletyn Informacji Publicznej

Wczasy w Polańczyku od 04.09-16.09.2022 r.

W miesiącu wrześniu br grupa seniorów PZERiI Zarządu  Rejonowego z Koźla wypoczywała na wczasach w Ośrodku Wypoczynkowym „Szeptucha”w Polańczyku położonym z pięknym widokiem na Solinę.W pensjonacie była kameralna Restauracja natomiast do Zdroju w Polańczyku  należało pokonać na skróty pewien odcinek drogi.

W czasie pobytu na początku turnusu odbyła się autokarowa wycieczka po Małej Pętli Bieszczackiej z przewodnikiem.Zorganizowano we wlasnym zakresie  rejs statkiem po Solinie w kierunku zapory,następnie wyjazd kolejką gondolową na wieżę  widokową ,z której podziwiano wspaniale widoki. W trakcie pobytu w ośrodku zorganizowany został wieczorek taneczny przy muzyce na żywo w lokalu oraz ognisko -z grilem na terenie ośrodka w drewnianej chacie grillowej.Na  zakończenie turnusu w drodze powrotnej w dniu 16.09.br została zorganizowana we własnym zakresie wycieczka do Sanoka.

Plan zwiedzania i historię  miasta grzecznościowo przewodniczyła Pani Halina mieszkanka Sanoka (koleżanka ze szkolnych lat Pani Reginy naszej seniorki).

Plan zwiedzania:
- Zamek -obecnie w murach zamku mieści się Muzeum Historyczne założone w 1934r.Między innymi posiada najcenniejsze w kraju kolekcję ikon oraz największy zbiór prac  wybitnego artysty Zdzisława Beksińskiego.
- Rynek( duży)-kosciół 00 Franciszkanów,Sanktuarium Matki  Bożej  Pocieszenia,
- wejście na deptak ,znajduje się tam ławeczka ze Józefem  Szwejkiem-gdzie seniorzy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia,.-powrót na mały  Rynek znajduje się kościół farmy
- pw.Przemienienia  Pańskiego pl.św.Michała.Kościół Zbudowany został 1874-1887 po pożarze wcześniejszego kościoła pw.św,Michala.Podczas rewitalizacji placu odkryto fundamenty poprzedniego ,gotyckiego kościoła,w którym 2 maja 1417 r Wladyslaw Jagiełło brał ślub z Elżbietą Granowska(3 żoną).
-rzeźba Michała Archanioła -,zwiedzanie  Cerkwi- historię przekazał nam sam kapłan (POP).Po zwiedzeniu  Cerkwi seniorzy udali się do autobusu i z miasta  Sanoka pełen wrażeń  powrócili szczęśliwie do swoich domów.

Show settle the matter panel
Show Facebook panel
Show YouTube panel
Show Instagram panel