Biuletyn Informacji Publicznej

Ośmiu wspaniałych z MMKS Kędzierzyn-Koźle

06.09.

Opolski stadion okazał się szczęśliwy dla młodych lekkoatletów z Kędzierzyna-Koźla. Zawodnicy MMKS podczas Mistrzostwa Województwa Młodzików i Dzieci U14 zdobyli aż 12 medali. Nad odpowiednim przygotowaniem młodych sportowców czuwali trenerzy Andrzej Saczko i Marek Skrzydlewski.

Najlepiej w naszej ekipie zaprezentowali się Arkadiusz Halek i Tomasz Harz, którzy aż trzykrotnie stawali na podium. Obaj zawodnicy wspólnie z kolegami Jakubem Kapicą i Kacprem Murawskim zdobyli drugie miejsce w sztafecie 4 x100 m. Ponadto Arkadiusz Halek wywalczył dwa złote krążki w rzucie dyskiem oraz w pchnięciu kulą, a Tomasz Harz wygrał skok wzwyż i był drugi w wieloskoku. Pozostali członkowie srebrnej sztafety też mogą pochwalić się osiągnięciami indywidualnymi. Na najwyższym stopniu podium w biegu na 1000 m z przeszkodami stanął Jakub Kapica, a Kacper Murawski dołożył brąz w skoku w dal. Kolejne krążki dla drużyny z Kędzierzyna-Koźla zdobyli Oliwier Świstek (srebro w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem), Emilia Bujak (brąz w skoku w dal), Damian Streiss (brąz w biegu na 1000 m z przeszkodami) oraz Laura Świerczek (brąz w biegu na 100 m).