Biuletyn Informacji Publicznej

"Chemik" wygrał TAURON Junior Cup. Młodzi piłkarze pojadą na obóz na Maltę!

15.11.

Piłkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle zajęli pierwsze miejsce wśród drużyn rocznika 2012 w turnieju TAURON Junior Cup. Teraz zwycięska drużyna wyjedzie na piłkarski obóz szkoleniowy na Maltę.

23 juniorskie zespoły zmierzyły się w wielkim finale TAURON Junior Cup – piłkarskiego turnieju organizowanego z okazji Święta Niepodległości. Piłkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle byli najlepsi wśród drużyn rocznika 2012, wśród drużyn rocznika 2013 zwyciężył Can Pack Okocimski Brzesko, zaś najlepsza drużyna rocznika 2014 to Zagłębie Sosnowiec. Triumfujący w najstarszej kategorii wiekowej,  młodzi piłkarze z Kędzierzyna-Koźla wyjadą na piłkarski obóz szkoleniowy na Maltę.

W zeszły piątek (12.11) na boiskach TAURON Areny Kraków zmierzyły się 23 najlepsze juniorskie drużyny z południowej Polski. W październikowych eliminacjach, które odbyły w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich udział wzięło 100 drużyn z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski.  Z każdego turnieju  do wielkiego finału zakwalifikowanych zostało po osiem drużyn. Jedna drużyna z województwa śląskiego nie dojechała na finałowe rozgrywki.

Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł,  drużyny z miejsca drugiego otrzymały 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. Gra o jeszcze wyższą stawkę toczyła się w najstarszej grupie wiekowej. 10-latkowie walczyli dodatkowo o wyjazd szkoleniowy na Maltę. Ostatecznie na zgrupowanie na wyspie wyjedzie drużyna Chemika Kędzierzyn Koźle

W finałowych rozgrywkach zespoły rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych w systemie ligowym, czyli "każdy z każdym". Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, siedmioosobowe drużyny rozegrały dziesięciominutowe mecze.

Była to trzecia edycja turnieju TURON Junior Cup. W ubiegłym roku zawody zostały odwołane ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce.