Biuletyn Informacji Publicznej

Biegacze opanowali Koźle

29.05.

Za nami XI Bieg Koziołków. Święto biegaczy w Kędzierzynie-Koźlu tradycyjnie przyciągnęło zawodników z całej Polski. Na starcie stanęło kilkuset uczestników, którzy mierzyli się z dystansem 5 lub 10 kilometrów. Wcześniej o medale rywalizowały dzieci i młodzież.

Zwycięzcą biegu głównego na 10 kilometrów został Mateusz Mrówka. Zawodnik z Radlina ma już patent na wygrywanie Biegu Koziołków. Zeszłoroczny triumfator poprawił ustanowiony przez siebie rekord trasy. Tym razem cały dystans pokonał w zaledwie 31 minut. Tuż za nim na mecie zameldował się Przemysław Chatys z Kędzierzyna-Koźla.

W biegu na 5 kilometrów najlepszy okazał się Sebastian Marcol z Gaszowic. Na krótszym dystansie wystartowała również prezydent Sabina Nowosielska, starosta Paweł Masełko oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Radłowski.

Obszerną galerię z XI Biegu Koziołków można zobaczyć na oficjalnym profilu miasta na facebooku.