Biuletyn Informacji Publicznej

Rozbiegany weekend w Kędzierzynie-Koźlu

26.10.

Sobota i niedziela w naszym mieście minęły pod dyktando sportowej rywalizacji. Przez dwa dni kilkuset zawodników z niemal całej Polski ścigało się w centrum na różnych dystansach. To było prawdziwe święto biegaczy.

Zawody przy hali sportowej „Śródmieście” otworzyły zmagania dzieci i młodzieży, a zaraz po nich odbyły się biegi rodzinne. Na zakończenie sobotniej rywalizacji zaplanowano IV Mini Maraton Manhatan Pamięci Jana Pawła II. Ponadczterokilometrową trasę w niesamowitym tempie pokonał Oliwier Mutwil z Wodzisławia Śląskiego, który z czasem 13 minut i 12 sekund ustanowił rekord trasy. Wśród pań triumfowała Beata Lewicka z Knurowa. Trasę pokonała też prezydent Sabina Nowosielska, która stanęła na podium w jednej z kategorii wiekowych.

Z kolei w niedzielę na ulicach Kędzierzyna-Koźla odbył się XVIII Maraton Odrzański. Wśród długodystansowców, tak jak przed rokiem, zwyciężyli Lidia i Rafał Czarneccy z Bliżyna. Królewski dystans 42 kilometrów i 195 metrów jako drugi pokonał pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Jacek Sobas. Na trasie Maratonu Odrzańskiego pojawiło się ponad stu biegaczy rywalizujących indywidualnie oraz 12 sztafet.

Biegowy weekend w Kędzierzynie-Koźlu pod patronatem prezydent miasta zorganizowało Odrzańskie Konsorcjum. Imprezy były współfinansowane ze środków gminy Kędzierzyn-Koźle.