Biuletyn Informacji Publicznej

Relacja z odbytych wczasów do Łaz i wycieczki do Łodzi-Łowicza Nieborowa i Zgierza

Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kędzierzynie zorganizował w maju i czerwcu dwa wyjazdy nad morze już wakacyjno-wypoczynkowe do Ośrodka Wypoczynkowego "Neptun" w Łazach  po długo trwającej  pandemii.

Wyjazd odbył się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, której nauczyli się seniorzy podczas panującej epidemii. Zamknięci w mieszkaniach odizolowani od przyjaciół, sąsiadów zatęsknili aby wyjechać wspólnie na wczasy. Podczas pobytu organizowano integracyjne spotkania, ogniska, zabawy przy muzyce, spacery nad morzem. Zorganizowano wycieczkę do Kołobrzegu. Seniorzy wrócili wypoczęci opaleni  i bardzo zadowoleni. Kolejnym wyjazdem była zorganizowana wycieczka w m-cu lipcu br do Łowicza, Łodzi Nieborowa oraz Zgierza, w Zgierzu zwiedziliśmy Centrum Konserwacji Drewna, Domy Tkaczy.

W Łowiczu można zobaczyć unikatowy most na Słudwi -to pierwszy na świeci spawany most stalowy, Bazylika Katedralna NMP zwana Mazowieckim Wawelem, Muzeum Sztuki Użytkowej gdzie można było zobaczyć piękne stroje łowickie. W Nieborowie - Rezydencje - Pałac Radziwiłów wraz z ogrodem. Natomiast  w Łodzi Katedrę Św. Stanisława Kostki , ulica Piotrkowska - ulica reprezentacyjna jest dumą i symbolem miasta, liczy 4,2 km przy której są wspaniałe secesyjne kamienice, wille i Aleja Gwiazd ma niepowtarzalną atmosferę. Spacer po dzielnicy handlowej tzw "Manufaktura" i wiele innych wspaniałych zabytków.  Wspaniała wycieczka edukacyjna, wszyscy wrócili bardzo zadowolenie.

Show settle the matter panel
Show Facebook panel
Show YouTube panel
Show Instagram panel