Biuletyn Informacji Publicznej

Wypływali kolekcję medali

10.12.

Kolejna runda Ligi Miast w Pływaniu odbyła się w Zdzieszowicach. Podopieczni trenera Bogdana Stańczyka z MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle zdobyli łącznie 25 medali - 8 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych. Zawody rozegrano w stylu dowolnym i grzbietowym na dystansie 25 i 50 m.

Pływacy startowali w swoich kategoriach wiekowych 2005-2013, w rozbiciu na amatorów i zawodowców. Na dystansie 25 m w stylu dowolnym Lena Lebiecka zdobyła złoty medal, a Karolina Breitkopf i Franciszek Bytnar srebrne. Na dystansie 50 m w stylu dowolnym Angelika Mikołajek, Balbina Kupczyk i Karol Rekowski wywalczyli złote krążki, a Diana Emerling ,Julia Samsel i Zofia Rapiejko srebrne. Brązowe zawisły na szyjach Julii Komodzińskiej, Julii Guziak, Łukasza Gucwińskiego i Tomasza Budza. Na dystansie 50 m w stylu grzbietowym złoto zdobyli: Julia Samsel, Balbina Kupczyk, Tomasz Budz i Karol Rekowski. Srebro wywalczyli: Diana Emerling, Zofia Rapiejko i Kajetan Gancarz, a brąz Julia Komodzińska, Angelika Mikołajek, Mateusz Kuterski, Miłosz Kisieniowski i Łukasz Gucwiński.

Ponadto drużynę wspomagali i walczyli do końca: Jagoda Sado, Julia Balawender, Agnieszka Gucwińska, Julia Żmuda, Natalia Bajer, Michał Szkolny, Łukasz Kałamaga, Jan Rapiejko, Michał Kałamaga i Karol Lemczewski. Udział w zawodach był możliwy dzięki pomocy gminy Kędzierzyn-Koźle i rodziców pływaków.