Biuletyn Informacji Publicznej

Ratownicy wodni rywalizowali o medale

25.11.

Każdemu z nich należy się medal za ich codzienną służbę, ale do swojej kolekcji mogą dołożyć także te wywalczone w zmaganiach sportowych. W Kędzierzynie-Koźlu odbły się X Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym.

Na krytej pływalni w Śródmieściu rywalizowało aż 213 zawodników z 19 klubów z całego kraju. Impreza okazała się niezwykle udana dla gospodarzy – drużyny MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle. Indywidualnie tytuł mistrza Polski w swoich koronnych konkurencjach wywalczyli Maciej Matyjasek i Maksymilian Topolnicki, a srebro zdobył Paweł Smoliński. Dwa brązowe krążki padły łupem Maksymiliana Topolnickiego i jeden Wojciecha Osowskiego. Dobre wyniki odnotowano także zespołowo. Sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami uplasowała się na drugiej pozycji. W wieloboju Maksymilian Topolnicki zameldował się na pierwszym miejscu, a Wociech Osowski na trzecim.