Biuletyn Informacji Publicznej

Rośnie nam następca Tomasz Majewskiego

23.09.

Tobiasz Mazur z Kędzierzyna-Koźla został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików w pchnięciu kulą. Podczas zawodów w Tarnowie trzecią lokatę na podium zapewnił sobie posyłając kulę na odległość 13,90 metra.

Podopieczny Andrzeja Saczki wystartował również w konkursie rzutu dyskiem. Wynik powyżej 50 metrów dał mu siódmą lokatę w tej konkurencji.

Podczas Mistrzostw Polski Młodzików doskonale zaprezentowali się również pozostali reprezentanci MMKS Kędzierzyn-Koźle. Alicja Rak zajęła czwarte miejsce w biegu na 80 metrów przez płotki. Zawodniczka trenowana przez Marska Skrzydlewskiego ustanowiła nowy rekord życiowy, który wynosi teraz niespełna 12 sekund. Marcin Kałwak był dziesiąty w skoku w dal i piętnasty w biegu na 200 metrów przez płotki, Dominik Wiśniewski zajął jedenaste miejsce w skoku wzwyż i osiemnaste w biegu na 110 metrów przez płotki, a Dominika Kasprzak uplasowała się na osiemnastej pozycji w rzucie dyskiem.