Biuletyn Informacji Publicznej

Worek medali na mistrzostwach makroregionu śląskiego

09.09.

Lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla nie zawiedli. Zawodnicy MMKS-u na mistrzostwach makroregionu śląskiego młodzików w Opolu wywalczyli aż 8 medali. Na drużynowy sukces złożyły się indywidualne osiągnięcia.

Świetny występ zanotował Tobiasz Mazur, który bezapelacyjnie wygrał w rzucie dyskiem. Rezultat w postaci 55,80 m to najlepszy wynik w Polsce. Podopieczny trenera Andrzeja Saczki wywalczył również srebrny medal w pchnięciu kulą. Dwa krążki zdobył także Marcin Kałwak, który zajął drugie miejsce zarówno w konkursie skoku w dal oraz w biegu na 200 m przez płotki. Kolejne medale do drużynowej kolekcji dołożyła Alicja Rak. Zawodniczka trenowana przez Marka Skrzydlewskiego zdobyła złoto w biegu na 80 m przez płotki  i brąz na dystansie 200 metrów przez płotki. W skoku wzwyż najlepszy okazał się Dominik Wiśniewski, a brązowy medal w rzucie oszczepem zdobyła Karolina Grzesiuk.