Biuletyn Informacji Publicznej

Jakub Bujak rywalizował ze światową czołówką

27.06.

W swojej kategorii wiekowej jest bezkonkurencyjny, a do rywalizacji z zawodowcami podszedł bez kompleksów. Jakub Bujak z Kędzierzyna-Koźla po raz kolejny udowodnił, że może być nadzieją polskiej lekkoatletyki. Potwierdził to występem na Opolskim Festiwalu Skoków.

To jedna z najważniejszych imprez w skoku wzwyż w Polsce. Konkurs główny poprzedziły rywalizacje młodzieżowców. Jakub Bujak bezdyskusyjnie zwyciężył w kategorii U-20 i potwierdził swoją dominację. W latach 2017-2019 zdobył cztery medale mistrzostw Polski, w tym trzy złote i jeden srebrny.

Zawodnik MMKS Kędzierzyn-Koźle został również zaproszony do rywalizacji z liderami światowych rankingów. Podopieczny trenera Andrzeja Saczki pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.08 m, co umocniło go na pierwszym miejscu w Polsce w kategorii juniorów. W konkursie zwyciężyli Meksykanin Edgar Rivera z wynikiem 2,24 m i Trevor Barry (Bahama) – 2,24 m. Trzecie miejsce zajął  Luis Castro (Portoryko) – 2,24 m.