Biuletyn Informacji Publicznej

Jakub Bujak z Kędzierzyna-Koźla został Mistrzem Polski

14.02.

18-letni Jakub Bujak z Kędzierzyna-Koźla został halowym mistrzem Polski w skoku wzwyż juniorów. Zawodnik pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 208 centymetrów. W najbliższy weekend po raz pierwszy spróbuje swoich sił w zawodach seniorskich.

Wywalczone w ostatnich dniach złoto jest największym osiągnięciem w karierze młodego sportowca. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce odbyły się w Toruniu. O pierwszym miejscu na podium zdecydowały zaledwie 3 centymetry. Jakub Bujak pokonał wysokość 2,08 metra. To jego rekord życiowy. Zawodnik zapowiada, że chce powalczyć o jeszcze lepsze rezultaty. - Na sezon letni szykuje się na wysokie skakanie. Mam nadzieję, że uda mi się skoczyć 213 centymetrów. Jest to minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Szwecji. To moje marzenie, bo chciałbym reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej - podkreśla. Za sukcesami sportowymi skoczka stoi doświadczony trener Andrzej Saczko.

Jakub Bujak zaprezentował swój medal prezydent Sabinie Nowosielskiej. - Serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za kolejne starty - powiedziała włodarz podczas spotkania w urzędzie miasta.

Jakub Bujak jest sportowym stypendystą gminy Kędzierzyn-Koźle.