Biuletyn Informacji Publicznej

Biznes

Kędzierzyn-Koźle stawia na rozwój w każdej sferze życia: gospodarczy, ekonomiczny, społeczny. Istnieje ku temu szeroki wachlarz możliwości. W końcu jesteśmy Miastem Możliwości.

Nie ma wątpliwości, że Kędzierzyn-Koźle charakteryzuje się przemysłową tradycją. Wiele firm ulokowało się właśnie tutaj. Na terenie gminy znajdują się jedne z największych polskich przedsiębiorstw branży chemicznej. Są to m.in.: Grupa Azoty ZAK , Brenntag Polska, Petrochemia Blachownia, ICSO, Damen Shipyards, Cewe Color, Famet, Air Products, KOFAMA Koźle, MARMA Polskie Folie. Nie bali się zainwestować w Kędzierzynie-Koźlu Niemcy, Brytyjczycy, Holendrzy, Grecy i Chińczycy. Z nami każdy poczuje chemię do rozwoju.

Przedsiębiorcy znajdą wsparcie w urzędzie miasta oraz gminnych jednostkach organizacyjnych.  W celu zapewnienia przedsiębiorcom korzystnych warunków funkcjonowania i inwestowania utworzone zostały Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy oraz Kędzierzyńsko-Kozielski Inkubator Przedsiębiorczości.

Bliskość zakładów przemysłowych oraz rozbudowana sieć szkół średnich i zawodowych o różnych specjalnościach czynią z nas nie tylko regionalne centrum przemysłowe, ale również edukacyjne. Realnych kształtów nabierają również plany utworzenia w Kędzierzynie-Koźlu wydziału Politechniki Opolskiej, dzięki któremu wzrośnie dostępność dobrze wykwalifikowanej kadry pracowniczej dla potencjalnych inwestorów.
Kędzierzyn-Koźle jest idealnym  miejscem dla wszystkich inwestorów. Wystarczy dobry plan, a wspólnie z urzędem miasta można zrealizować każde przedsięwzięcie.

Kontakt:

  • e-mail: infoprom@kedzierzynkozle.pl, tel: +48 77 40-50-399
  • Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o.
    ul. Wojska Polskiego 16F
    47-220 Kędzierzyn-Koźle
    tel.: +48 (77) 488 62 15
    e-mail: biuro@kkpp.pl
Show settle the matter panel
Show Facebook panel
Show YouTube panel
Show Instagram panel