Biuletyn Informacji Publicznej

„Księżniczka” hat tricków

09.04.

Znowu to zrobiła! Oliwia Szczerska z kolejnego ogólnopolskiego turnieju wróciła z trzema złotymi medalami. Nasza utalentowana badmintonistka zdominowała zawody w Częstochowie wygrywając w rywalizacji indywidualnej, w deblu oraz w mikście. To już drugi taki „hat-trick” reprezentantki MMKS Kędzierzyn-Koźle w tym roku.

Oliwa mimo, że ma dopiero 11 lat z sukcesami startuje w kategorii U13 rywalizując ze starszymi sportowcami. Nasza zawodniczka w ciągu dwóch dni rozegrała 15 meczy, żadnego nie przegrywając. Poza indywidualnym sukcesem stanęła również na najwyższym stopniu podium w grze deblowej wspólnie z Niną Wierzban z Krakowa oraz w grze mieszanej z Aleksandrem Skórą z Niepołomic.

Trener Tomasz Zioło może być również dumny z występów pozostałych swoich zawodników. Gdy Oliwia rozgrywała decydujące pojedynki w niedzielę, równolegle rozpoczął się turniej dla kategorii U11. Startowało w nim trzech jej młodszych kolegów. Do strefy medalowej dotarli Marcel Wiesiołek, który wywalczył brąz oraz Wiktor Kiebzak, który sięgnął po złoto. 5 miejsce zajął Paweł Mrozek.

Cała trójka naszych medalistów wkrótce wystąpi w międzynarodowym turnieju w Bolzano we Włoszech.