Biuletyn Informacji Publicznej

Kolejna perełka turystyczna z naszego miasta

19.09.23
Kolejna perełka turystyczna z naszego miasta

Muzeum Śląskiej Bitwy o Paliwo docenione przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną. Instytucja prowadzona przez Stowarzyszenie Blechhamner-1944 otrzymała wyróżnienie w kategorii „Najlepszy Produkt Turystyczny”.

Nagrodę dla gminy Kędzierzyn-Koźle wręczono podczas uroczystej gali na Zamku w Mosznej, podczas której świętowano również jubileusz 20-lecia OROT-u. Prezydent Sabina Nowosielska przyznany certyfikat przekazała na ręce szefa stowarzyszenia Waldemara Ociepskiego.

Muzeum mieści się w budynku Domu Kultury „Lech”, gdzie zgromadzone są liczne pamiątki związane z okresem II Wojny Światowej i działań zbrojnych prowadzonych na naszym terenie. Duża część ekspozycji znajduje się również w pobliskim bunkrze, który kilka lat temu przeszedł gruntowny remont i dał mu drugie życie jako „Strefa Historii i Inspiracji”.

Placówka jest chętnie odwiedzana nie tylko przez pasjonatów i miłośników militariów, wycieczki zagraniczne, ale także przez samych mieszkańców, czego dowodem są tłumy podczas „Dni Otwartych” czy „Nocy Muzeów”.

Show settle the matter panel
Show Facebook panel
Show YouTube panel
Show Instagram panel