2014-10-23

Motocykliści pomogą Patrycji

W maju Kędzierzyn-Koźle zelektryzowała informacja o wypadku na ul. Wojska Polskiego. W zderzeniu samochodu z motocyklem ogromne obrażenia odniosła pasażerka jednośladu. Patrycji udało się przetrwać najgorsze, ale rehabilitacja będzie długa i kosztowna. Z pomocą chcą jej przyjść inni użytkownicy dróg.

2014-10-23

Sportowy weekend w Azotach

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów i ich rodzinom postanowiliśmy we współpracy z MOVE Week Poland i Radą Osiedla Azoty zorganizować w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Kędzierzynie Koźlu wydarzenie sportowe ,,Ja i moja rodzina na sportowo”.

2014-10-23

Bezpańskie zwierzęta w rękach mieszkańców

Niewielki york o migdałowych oczach, pies w stylu husky czy też słodkie kocięta rodem z pocztówek dla dzieci. Niegdyś zaniedbane, głodzone, pomijane. Dziś ich tymczasowi opiekunowie robią wszystko, by miały szansę na nowy dom. Pierwsi zainteresowani adopcją zwierząt wzięli udział w happeningu pn. „Podaj łapę” w hali sportowej „Śródmieście” w Kędzierzynie-Koźlu.

2014-10-23

Dyskutowali o jesieni życia

O tym, że jesień ludzkiego życia wcale nie musi być nudna, przekonywali uczestnicy konferencji pn. „Lokalna polityka społeczna na rzecz poprawy jakości życia osób starszych”, której organizatorami była gmina Kędzierzyn-Koźle, Zakład Pracy Socjalnej w Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

2014-10-23

Praktyczna profilaktyka raka piersi

Gmina Kędzierzyn-Koźle zaprasza na bezpłatne konsultacje i edukację w zakresie samobadania piersi.