2014-09-22

Maraton kajakowy się nie odbędzie

Z przyczyn niezależnych od organizatora planowany na 27 września br. Jesienny Maraton Kajakowy, na trasie Racibórz - Kędzierzyn-Koźle nie odbędzie się.

2014-09-19

Bezpieczne kolorowe sny

Opieka przez pięć dni w tygodniu po osiem godzin dziennie. Dbanie o dobro dziecka oraz zapewnienie mu komfortowych warunków – to tylko część zadań, z którymi muszą się zmierzyć dzienni opiekunowie z Kędzierzyna-Koźla. A takich w naszym mieście nie brakuje.

2014-09-19

Akceptacja przede wszystkim

Organizowany po raz kolejny w Kędzierzynie-Koźlu Integracyjny Dzień Godności Olimpiad Specjalnych zgromadził kilkaset osób. Niepełnosprawni z całego województwa poznawali się i bawili z przedszkolakami, gimnazjalistami, młodzieżą i dorosłymi. Nad organizacją czuwali wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego i ludzie dobrej woli.

2014-09-19

Trzeba tak niewiele, by pomóc tak wielu

Podczas VIII Dni Twierdzy Koźle odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 55 lat. Rejestracja odbywa się poprzez pobranie pałeczką wymazu z wewnętrznej części policzka.

2014-09-18

Komarom też wydadzą bitwę

18 lub 19 września zostanie przeprowadzone odkomarzanie terenu byłej strzelnicy w Koźlu. To właśnie tam 20 września o godz. 15 odbędzie się rekonstrukcja bitwy o twierdzę Koźle w czasach napoleońskich.