2014-10-02

Piłkarki z „Piątki” w finale, piłkarzom przeszkodził bramkarz

Piłkarki nożne z I klasy piłkarskiej Publicznego Gimnazjum nr 5 okazały się rewelacją Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W finale miejskim zawodniczki Jana Węgrzyna pobiły Publiczną Szkołę Podstawową nr 11 aż 33:1. W półfinale wojewódzkim też wygrały wszystkie mecze i 10 października zagrają w opolskim finale w Kluczborku.

2014-10-02

Tancerze opanują halę „Śródmieście”…

… na całe dwa dni. Podczas „Tanecznych Oskarów” w najbliższy weekend publiczność będzie mogła zobaczyć różne style – od tańca towarzyskiego, po hip-hop i taniec współczesny.

2014-10-01

Sobota pod znakiem mammografii

Druga, jesienna Biała Sobota w Opolskim Centrum Onkologii (Opole, ul. Katowicka 66A), zwana też Dniem Otwartych Drzwi, zaplanowana została na 4 października, który od lat obchodzony jest jako Światowy Dzień Onkologii. Biała Sobota będzie też nawiązaniem do przypadającego 17 października ogólnopolskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, dlatego wzorem lat ubiegłych organizatorzy październikowej akcji skupią się na badaniach przesiewowych (skryningowych) w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi. Prowadzone będą również stoiska informacyjno-edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób nowotworowych oraz nauka samobadania piersi.

2014-10-01

Przywitaliśmy mistrzów świata

Miejska strefa kibica w hali „Śródmieście” po raz ostatni w związku z mistrzostwami świata wypełniła się miłośnikami siatkówki. Wspólnie serdecznie przywitaliśmy bohaterów wspaniałych wrześniowych dni – siatkarzy Pawła Zagumnego, Pawła Zatorskiego i Marcina Możdżonka oraz fizjoterapeutę kadry Pawła Brandta. Wszyscy są związani z kędzierzyńską ZAKSĄ, która wspólnie z miastem zorganizowała przywitanie mistrzów świata.

2014-10-01

Trzy medale parabadmintonistów

W hiszpańskim Los Alcazares odbyły się mistrzostwa Europy w parabadmintonie. Polacy zdobyli trzy medale, po jednym z każdego koloru. Dwa - złoty i srebrny - Bartłomiej Mróz, a brązowy Grzegorz Jednaki. Obaj zawodnicy na co dzień reprezentują MMKS Kędzierzyn-Koźle.