2014-04-23

Do cystersów za miedzę

Na wycieczkę w czasy średniowiecza ponownie zaprasza gmina Jemielnica z powiatu strzeleckiego. 1 maja już po raz czwarty odbędzie się tam Jarmark Cysterski.

2014-04-23

„Feniks” wzleciał na podium

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Feniks” będą dobrze wspominać dwa silnie obsadzone turnieje badmintona, w których wzięli udział.

2014-04-23

Strażackie rzemiosło im nieobce

Blisko 30 młodych ludzi rywalizowało w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Najlepsi z nich awansowali do eliminacji wojewódzkich.

2014-04-23

„Komes” nie dał szans konkurencji

Grupa dorosła Zespołu Pieśni i Tańca „Komes” z powodzeniem wystartowała w XIII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w Warszawie. W kategorii zespołów folklorystycznych artyści z Kędzierzyna-Koźla okazali się najlepsi.

2014-04-23

Zrób cytologię, miej pewność

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Opolu zachęca i zaprasza panie do wykonywania regularnych badań cytologicznych. Ich regularne wykonywanie jest warunkiem wczesnego wykrycia nieprawidłowych komórek lub wykrycia wczesnego stadium nowotworu, co daje szansę na całkowite wyleczenie.