2015-07-30

Śląsk to miejsce, gdzie się płacze

Z grupą gości z Teksasu, kolejną przywiedzioną przez ks. Franciszka Kurzaja, spotkały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej prezydent Sabina Nowosielska, posłanka Brygida Kolenda-Łabuś i Dorota Stasikowska-Woźniak, dyrektor generalna organizacji non profit Dress for Success oraz przedstawiciele kresowian i Towarzystwa Ziemi Kozielskiej.

2015-07-30

Odetchnęli górskim powietrzem

Dwa wspaniałe tygodnie w Orawce koło Jabłonki spędziło 50 młodych ludzi z Kędzierzyna-Koźla. Ich wyjazd sfinansowano z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych.

2015-07-27

Poserfujesz za free

Na ulicach Kędzierzyna-Koźla wkrótce pojawią się takie znaczki z Maksem i Lusią. Będzie to oznaczało, że ruszyło sześć nowych hotspotów, czyli otwartych punktów dostępu, umożliwiających darmowe połączenie za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie Wi-Fi.

2015-07-23

Peleton odjechał, dogonimy?

Ponad dwa miliony kilometrów - tyle przejechali do tej pory rowerzyści w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry”. Wszyscy walczą o stojaki rowerowe dla swoich miast. Wśród 540 zgłoszonych miejscowości Kędzierzyn-Koźle jest na 51. pozycji. Rywalizacja potrwa do końca sierpnia.

2015-07-23

Seniorze, napisz o radę

Na stronie internetowej www.mops-kkozle.pl pojawiła się nowa zakładka „E-PORADA dla seniorów i ich opiekunów”. Za pomocą tejże zakładki i formularza kontaktowego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udziela porad w zakresie pomocy społecznej.