2015-03-02

Ofiary zatriumfowały nad katami

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczczono w Kędzierzynie-Koźlu wmurowaniem tablicy poświęconej pamięci członkom antykomunistycznego podziemia. Znalazła się ona na ścianie budynku, który w latach 40. był miejscem ich kaźni.

2015-03-02

Masz pomysł na superbiznes?

Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy ogłosił konkurs na „Najlepszy pomysł biznesowy”. Najbardziej przebojowi pomysłodawcy mogą liczyć na nagrody pieniężne i darmową siedzibę dla firmy przez pół roku.

2015-03-02

O ruchu drogowym wiedzą prawie wszystko

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie–Koźlu odbyły się zimowe zmagania reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjów w V edycji Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyna–Koźla w ramach I eliminacji turniejowej VIII Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD 2015. Głównymi organizatorami na terenie województwa opolskiego były Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1 oraz PSP nr 5.

2015-02-28

W niedzielę oddamy hołd Żołnierzom Wyklętym

Kulminacyjnym momentem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) będzie odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy na budynku obecnej bursy szkolnej w Koźlu. Niegdyś mieściła się tam siedziba Urzędu Bezpieczeństwa, w której więziono i torturowano żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

2015-02-27

I wtedy przyszli Rosjanie…

W ramach obchodów „Roku Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej” w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej (Rynek 3) odbędzie się pokaz filmu Marcina Tumulki „Nieopowiedziany 45”. Projekcja rozpocznie się 27 lutego o godz. 17.30.