2015-04-24

Sprawdzą, czy dobrze ratują

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 (ul. Kościuszki 41) będzie gościć najlepszych młodych ratowników. 27 kwietnia o godzinie 10 odbędą się tam Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

2015-04-24

Tu Armia Czerwona przyniosła wyzwolenie

70 lat temu widok radzieckich mundurów był dla nielicznych ocalałych więźniów filii obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Sławięcicach wybawieniem. Skończyły się czasy upodlenia, umierania z głodu, chorób, wyniszczającej pracy i zabijania przez strażników z byle powodu.

2015-04-24

Koncert muzyki romskiej przed starostwem powiatowym

Skocznej muzyki i barwnych tancerzy można się spodziewać 25 kwietnia na placu Wolności. Z okazji Międzynarodowego Dnia Romów 2015 przed starostwem wystąpią zespoły muzyczne z repertuarem muzyki romskiej m.in.: Vanessa Zorba i Gipsy Boys.

2015-04-20

Chcesz wybierać prezydenta? Sprawdź, czy jesteś w spisie wyborców

Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu zawiadamia, że zostały sporządzone spisy wyborców dla wyborów prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na 10 maja 2015 r. Każdy wyborca ma prawo do sprawdzenia, czy został w spisie uwzględniony.

2015-04-17

Każde osiedle skorzysta z budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski funkcjonuje w Kędzierzynie-Koźlu od dwóch lat. Dotychczasowa formuła promowała jednak duże osiedla, które były w stanie zmobilizować większą liczbę mieszkańców do udziału w decydującym głosowaniu, które mogły wygrać jedna - dwie inwestycje. Tegoroczna edycja odbędzie się według sprawiedliwszych zasad, które bardziej wyrównają szanse. Zgłoszenia zadań będą przyjmowane do 27 kwietnia.