2015-07-02

Sześć dni upału

3 lipca po południu temperatura powietrza przekroczy 30 stopni Celsjusza i na tym poziomie będzie się utrzymywać do 8 lipca. Noce będą równie ciepłe – trzeba się liczyć z 20 i więcej stopniami.

2015-07-02

Dworzec tymczasowy na dworcu

Przez kilka miesięcy obsługa pasażerska na dworcu w Kędzierzynie-Koźlu będzie się odbywać na dworcu tymczasowym, zlokalizowanym w pobliżu dotychczasowego obiektu. Główny budynek przejdzie w tym czasie gruntowny remont.

2015-07-02

Pływalnia otworzyła podwoje

Po trwającym ponad rok remoncie można już korzystać z miejskiego basenu. Obiekt przez wakacje będzie czynny w godz. 12-20. Normalny bilet za godzinne korzystanie z pływalni kosztuje 8 zł, ulgowy 5 zł.

2015-07-01

Koncepcja budowy zintegrowanej sieci tras i ścieżek rowerowych, biegowych, szlaków kajakowych i jazdy konnej w Subregionie Kędzierzyńsko-Kozielskim

Dziękując za przesłane wnioski do projektu Koncepcji budowy zintegrowanej sieci tras i ścieżek rowerowych, biegowych, szlaków kajakowych i jazdy konnej w Subregionie Kędzierzyńsko-Kozielskim, serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkania konsultacyjne ww. dokumentu, podczas którego wykonawca koncepcji przedstawi propozycję przebiegu zintegrowanej sieci dróg, tras, szlaków i ścieżek subregionu kędzierzyńsko-kozielskiego.

2015-07-01

Prezydenckie medale dla wytrwałych par

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się miła uroczystość. Medale prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie” odebrało siedem par. Aż pięć małżeństw było wcześniej pracownikami Zakładów Azotowych „Kędzierzyn” – gratulacje złożyło im również kierownictwo byłego zakładu pracy.