2015-09-03

Ptaki dały się we znaki

Korzystanie z parkingów wokół urzędu miasta przez kierowców, ławek i alejek na placu Rady Europy przez spacerowiczów od dawna było mocno niekomfortowe. Wszystko przez uciążliwe sąsiedztwo ptaków, zwłaszcza gawronów, które upodobały sobie okoliczne drzewa i regularnie korzystały z tamtejszych gniazd. Efektem były zabrudzone ubrania, samochody, nawierzchnie i siedziska.

2015-09-02

Gitariada już w ten weekend

Czwarta edycja tej ciekawej imprezy muzycznej rozpocznie się 4 września i potrwa do 5 września. To sentymentalno-muzyczne spotkanie, który ma charakter międzypokoleniowy. W parku Pojednania zaprezentują się sztandarowe postacie polskiej muzyki rozrywkowej jak i młode zespoły rozwijające dopiero swoją muzyczną ścieżkę.

2015-09-02

Basen czynny od rana do wieczora

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podał godziny otwarcia basenów i sauny przy al. Jana Pawła II 31.

2015-09-01

Bądź fit z MOSiR-em

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do zadbania o kondycję i dobre samopoczucie. Zajęcia w Studiu Zdrowia (ul. Grunwaldzka 71, stadion „Kuźniczka”) - pilates, joga, Zdrowy Kręgosłup - ruszają od dziś, 1 września. Aqua Fitness - zajęcia w wodzie na małym i dużym basenie - zaczynają się 15 września.

2015-09-01

Medaliści igrzysk odwiedzili magistrat

66 medali (29 złotych, 18 srebrnych i 19 brązowych) zdobyła polska reprezentacja na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Kilka z nich zawisło na szyjach mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Nasi medaliści odwiedzili urząd miasta, pochwalili się krążkami i wrażeniami ze słonecznej Kalifornii.