2015-01-25

Obrady rady miasta online

Najbliższe spotkanie kędzierzyńskich rajców będzie można śledzić na bieżąco w Internecie. Testową transmisję poprzez stronę www.kedzierzynkozle.pl przeprowadzą informatycy urzędu miasta.

2015-01-25

Stu bezdomnych w Kędzierzynie-Koźlu

Na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej 21 i 22 stycznia w całym kraju odbyło się liczenie bezdomnych. W Kędzierzynie-Koźlu osób o takim statusie doliczono się 102, w tym siedmiorga dzieci. Co trzeci z kędzierzyńskich bezdomnych przebywa w tzw. miejscach niemieszkalnych - altanach działkowych, garażach, bunkrach, klatkach schodowych i piwnicach.

2015-01-25

Zmiany organizacyjne w magistracie

Od kilku dni w urzędzie miasta obowiązuje nowy regulamin organizacyjny. Zgodnie z zapowiedziami prezydent Sabiny Nowosielskiej, struktura magistratu została uproszczona. Ma to ułatwić przepływ informacji i przyśpieszyć proces decyzyjny.

2015-01-25

Miasto może dostać dotację na usuwanie azbestu. Złóż wniosek, dostaniesz na dofinansowanie

Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle zamierza w marcu br. ponownie wystąpić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu o dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu. W przypadku zakwalifikowania wniosku właściciele (zarządcy) nieruchomości będą mogli uzyskać dotację nawet do 85 proc. kosztów demontażu lub usunięcia wcześniej zdemontowanych płyt azbestowych z dachu/ściany, transportu i unieszkodliwienia.

2015-01-23

Strażnicy podpowiadali dzieciom, jak bezpiecznie spędzić ferie

20 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej pracownicy Straży Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu - młodszy specjalista Sylwia Jasińska i specjalista Krzysztof Waluś - przeprowadzili zajęcia profilaktyczne pt. „Bezpieczne ferie zimowe”. Na spotkanie z dziećmi zaprosiła ich pracownica MBP Izabela Heder.