2014-10-22

Zakończenie realizacji zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kędzierzyn-Koźle”

Gmina Kędzierzyn-Koźle 3 października br. zakończyła realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kędzierzyn-Koźle". Projekt, który jest kontynuacją wieloletniego programu usuwania wyrobów azbestowych, polegał na udzieleniu dotacji podmiotom (zarówno osobom prywatnym jak i podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą), które usunęły wyroby zawierające azbest z terenu obiektów budowlanych.

2014-10-21

MOSiR zaprasza: koszykówka pań, kręgle i pokazy motokrosowe

Ten tydzień rozpocznie się od walki pod koszem. Potem zmagania przeniosą się do kręgielni. Ostatecznie rozgrzeją publiczność i uczestników pokazy motokrosowców na ich wspaniałych maszynach.

2014-10-20

Remonty na Pogorzelcu: zamknięty wiadukt kolejowy i łącznik koło galerii

Od 20 października czekają nas spore utrudnienia w poruszaniu się po Pogorzelcu. PKP rozpoczyna dwumiesięczny remont wiaduktu na styku ul. Kozielskiej i al. Jana Pawła II. O połowę krócej będzie zamknięte skrzyżowanie łącznika koło galerii z ul. Kozielską w związku z jej przebudową.

2014-10-16

Przygotuj kopertę życia

Zasłabniesz, będąc sam w domu. Nie ma nikogo, kto powiedziałby ratującym Cię ludziom, na co chorujesz, jakie lekarstwa bierzesz, w jakich dawkach, na co jesteś uczulony, jak skontaktować się z Twoimi bliskimi. Z niewiedzy ratownicy będą Cię ratować w nie do końca właściwy sposób lub będą zwlekać z pomocą, by Ci nie zaszkodzić. Ten dylemat można rozstrzygnąć, przygotowując kopertę życia.

2014-10-16

Zdecyduj o przyszłości subregionu

Dwa dokumenty strategiczne „Strategia rozwoju subregionu kędzierzyńsko-kozielskiego” oraz „Program Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT)” zostały oddane pod osąd społeczny. Konsultacje będą się odbywać we wszystkich gminach subregionu. Dziś pierwsze spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu.