2015-04-01

Złota Maska dla grupy teatralnej z Kędzierzyna-Koźla

Grupa teatralna Nienażarty z Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyła główną nagrodę – Złotą Maskę na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Szkolnych „Maska 2015” w Chełmie.

2015-04-01

Kędzierzyn.Koźle zamiast Kędzierzyn-Koźle?

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji został skierowany wniosek o zmianę nazwy Kędzierzyna-Koźla. Dotychczasowa pisownia z myślnikiem sprawiała kłopot wielu osobom, które miały wątpliwości, czy przed myślnikiem i za nim należy postawić spacje, bądź również niewłaściwie używały tylko jednej. Nowa pisownia z kropką ma ułatwić im życie, podobnie jak internautom.

2015-03-31

Chcesz założyć firmę? Zajrzyj do starostwa

Lokalny Punkt Informacyjny w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Środa z Funduszami”. Osoby, które planują założyć działalność gospodarczą, powinny zajrzeć 1 kwietnia o godz. 10 do sali nr 12 przy placu Wolności 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

2015-03-30

Sztafetowy brąz Andrzeja Bokwy

W minionym tygodniu w Toruniu odbyły się 10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów zorganizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Wśród 2400 sportowców z 44 krajów jedynym reprezentantem Opolszczyzny był 76-letni Andrzej Bokwa, który do Kędzierzyna-Koźla wrócił z brązowym medalem, wywalczonym w sztafecie 4x400 metrów.

2015-03-27

Najlepsi sportowcy dostali stypendia

Osiągający wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie kędzierzyńscy sportowcy otrzymali stypendia. Symboliczne czeki odebrali podczas sesji rady miasta z rąk prezydent Sabiny Nowosielskiej i przewodniczącego rady Andrzeja Kopcia.