Biuletyn Informacji Publicznej

"Kozły Biznesu" przyznane

18.02
"Kozły Biznesu" przyznane

Wyjątkowa nagroda dla najbardziej innowacyjnych firm w regionie. Już po raz trzeci wręczono „Kozły Biznesu”. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Laureaci odebrali je z rąk prezydent Sabiny Nowosielskiej i prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego Alicji Górskiej. Uroczysta gala odbyła się podczas corocznego Balu Biznesu.

Konkurs organizuje Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o. Wzorem lat ubiegłych w komisji zasiadali przedstawiciele podmiotów nagrodzonych w edycji poprzedzającej tegoroczne laury. Przed kapitułą stanęło trudne zadanie. Z grona zgłoszonych kandydatów wybrano:

W kategorii "Firma" przyznano dwa wyróżnienia:

  • Spółka K&K Hydrobud Sp. z o.o. - za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez wypracowanie renomowanej marki w branży budownictwa przemysłowego, osiąganie wysokich wskaźników finansowych, budowanie trwałych relacji z inwestorami oraz wspieranie ważnych inicjatyw społecznych regionu.
  • Firma IMFITEX Jerzy Jarawka Sp. J. - za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez wypracowanie pozycji lidera w zakresie produkcji urządzeń z termoplastycznych tworzyw sztucznych, sukcesywne zdobywanie międzynarodowych rynków zbytu oraz zwiększane zakresu innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

W kategorii "Inwestycja" dwie nagrody powędrowały do firm:

  • Zamkon - za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez poszerzenie zakresu usług na rzecz partnerów i innowacji w ramach realizacji projektu pt. Budowa i wyposażenie Centrum Badawczo – Rozwojowego Firmy ZAMKON w Kędzierzynie – Koźlu wraz z przeprowadzeniem projektu badawczego pt. „Stacja Redukcji Ciśnienia i Redukcyjno – Schładzająca” dofinansowanego w ramach Osi Priorytetowej I Innowacje w gospodarce, Działania 1.1 Innowacje w przedsiębiorstwach.
  • Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. - za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez konsekwentny rozwój linii produkcyjnej z ukierunkowaniem na wykorzystanie nowoczesnych technologii, innowacyjnych rozwiązań i zrównoważenie produkcji w ramach  zakończonej inwestycji budowy nowej hali produkcyjnej wraz z nowoczesną infrastrukturą i wysokim standardem kreowania warunków pracy w firmie.

Kategoria "Osobowość":

  • Robert Wencel z Klubu Sportowego "Koziołek" - za realizację misji krzewienia kultury opartej na poszanowaniu tradycji, wartościowanie aktywności fizycznej oraz realizację projektów edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych skierowanych do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

Kategoria "Działalność Społeczna":

  • Zofia Szopińska-Wisła i Fundacja „Bądź Człowiekiem” - za niewymiernie ważną realizację misji pomocy potrzebującym, efektywne prowadzenie i rozwijanie działalności Fundacji "Bądź Człowiekiem", wypracowanie wysokiego wskaźnika przychodu z tytułu pozyskiwania wpłat 1 procent podatku.

Kategoria "Debiut Roku":

  • Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży "Chcieć Więcej" i Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Uśmiech Dziecka” - za odwagę i umiejętność przekształcenia idei w działanie, otwarcie i ambitne rozwijanie działalności przedszkola dla dzieci z wysokim sprzężeniem niepełnosprawności, będące odpowiedzią na potrzeby najmłodszych oraz ich bliskich.

Nagroda Specjalna:

  • Paweł Maślona - za całokształt osiągnięć, wyróżniony film „Atak Paniki” i wspieranie wizerunku Kędzierzyna-Koźla w obszarze kultury i sztuki, w podziękowaniu za sentyment do miejsca, w którym kształtowała się dojrzałość reżyserska, z wyrazami uznania dla sukcesywnej realizacji pasji oraz uznany w kraju i poza jego granicami debiut reżyserski.

Nagroda Mediów:

  • Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu - za efektywne wykorzystanie mediów społecznościowych w procesie budowania dobrej marki instytucji, ambitnej realizacji złożonych celów i poszerzaniu grona zaangażowanej w dialog i współpracę społecznej grupy przyjaciół schroniska. Laureata wskazali przedstawiciele: Radia Park, Nowej Gazety Lokalnej, portalu KK24, Dobrej Gazety i Telewizji Kędzierzyn-Koźle.

W składzie komisji, obok prezydent Sabiny Nowosielskiej, przewodniczącej Kapituły, znaleźli się: Brygida Kolenda-Łabuś (Związek Międzygminny "Czysty Region"), Wiesław Urych (Ceratitz), Rafał Olejnik (Klinika Nova), Alicja Górska i Mariola Szymańska (KKPP).

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
Events of the day 2 luty 2020 (niedziela)
Events of the day 3 luty 2020 (poniedziałek)
Events of the day 5 luty 2020 (środa)
Events of the day 7 luty 2020 (piątek)
Events of the day 8 luty 2020 (sobota)
9
Events of the day 10 luty 2020 (poniedziałek)
Events of the day 12 luty 2020 (środa)
Events of the day 13 luty 2020 (czwartek)
Events of the day 16 luty 2020 (niedziela)
Events of the day 17 luty 2020 (poniedziałek)
Events of the day 23 luty 2020 (niedziela)
Events of the day 24 luty 2020 (poniedziałek)
Events of the day 25 luty 2020 (wtorek)
Events of the day 26 luty 2020 (środa)
Events of the day 27 luty 2020 (czwartek)
Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel