Biuletyn Informacji Publicznej

Stypendia sportowe

Do 15 stycznia każdego roku można składać wnioski o uzyskanie stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym. Wniosek o przyznanie stypendium sportowego kieruje się do Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle na wzorze stanowiącym załącznik do Uchwały Nr LXIII/703/10 Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle z dnia 9 listopada 2010 roku w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym (z późn. zm.). Uchwała ta określa zasady przyznawania, rodzaje i wysokość stypendiów sportowych. Z wnioskiem o przyznanie stypendium sportowego może wystąpić zawodnik oraz klub sportowy, w którym zawodnik jest zrzeszony.

Stypendium sportowe może być przyznane zawodnikom spełniającym łącznie kilka warunków.

Stypendia sportowe przyznane w 2017 roku za wyniki osiągnięte w 2016 roku:

  1. Bartłomiej Mróz, parabadminton
  2. Denis Grzesiuk, parabadminton
  3. Jakub Sikorski, parabadminton
  4. Mikołaj Kempa, pływanie
  5. Mateusz Kocot, lekka atletyka
  6. Piotr Duk, zapasy
  7. Mateusz Zybała, zapasy
  8. Paulina Sobol, karate
  9. Bogumiła Placek, karate
  10. Magdalena Lewandowska, karate
  11. Aleksander Adamów, karate
  12. Karol Budny, badminton
  13. Patryk Daroń, badminton
  14. Paweł Dolibóg, badminton
  15. Julia Dzialuk, badminton
  16. Przemysław Gajda, badminton
  17. Dominika Gajda, badminton
  18. Dawid Herbowski, badminton
  19. Zuzanna Jankowska, badminton
  20. Sebastian Jaszkiewicz, badminton
  21. Dominik Juhnke, badminton
  22. Dominika Kwaśnik, badminton
  23. Laura Nippe, badminton
  24. Wiktoria Piechulek, badminton
  25. Filip Prajs, badminton
  26. Julia Prokopczuk, badminton
  27. Dominika Supel, badminton
  28. Mikołaj Szymanowski, badminton
  29. Julia Wójcik, badminton
  30. Wiktor Zimny, badminton
  31. Xenia Lipiec, badminton

Stypendia sportowe przyznane w 2016 roku za wyniki osiągnięte w 2015 roku:

  1. Radosław Metel, zapasy
  2. Piotr Duk, zapasy
  3. Mateusz Zybała, zapasy
  4. Jakub Sikorski, badminton
  5. Bartłomiej Mróz, badminton
  6. Mikołaj Kempa, pływanie
  7. Ewa Komander, triathlon
  8. Zuzanna Jankowska, badminton
  9. Karol Budny, badminton
  10. Julia Prokopczuk, badminton
  11. Dominika Kwaśnik, badminton
  12. Dominika Gajda, badminton
  13. Julia Wójcik, badminton
  14. Julia Dzialuk, badminton
  15. Sebastian Jaszkiewicz, badminton
  16. Dominik Juhnke, badminton
  17. Patryk Daroń, badminton
  18. Przemysław Gajda, badminton
  19. Mikołaj Szymanowski, badminton
  20. Dawid Herbowski, badminton
  21. Wojciech Wójcik, piłka siatkowa mężczyzn
  22. Angelika Celner, lekka atletyka
  23. Mateusz Gibaszek, lekka atletyka

Stypendia sportowe przyznane w 2015 roku za wyniki osiągnięte w 2014 roku

  1. Dawid Siemaszko, piłka siatkowa
  2. Mateusz Zybała, zapasy
  3. Radosław Metel, zapasy
  4. Piotr Duk, zapasy
  5. Dominika Kwaśnik, badminton
  6. Mateusz Ruczka, badminton
  7. Paweł Dolibóg, badminton
  8. Karol Budny, badminton
  9. Sebastian Jaszkiewicz, badminton
  10. Filip Prajs, badminton
  11. Mikołaj Szymanowski, badminton
  12. Michał Kaźmierczak, badminton
  13. Mikołaj Kempa, pływanie
  14. Angelika Celner, lekka atletyka
  15. Ewa Komander, triathlon
  16. Bartłomiej Mróz, badminton
  17. Xenia Lipiec, tenis ziemny

Stypendia sportowe przyznane w 2014 roku za wyniki osiągnięte w 2013 roku

  1. Bartłomiej Mróz, badminton
  2. Mikołaj Kempa, pływanie
  3. Małgorzata Niedźwiecka, pływanie
  4. Michał Kaźmierczak, badminton
  5. Radosław Metel, zapasy
  6. Iwona Kryś, boks
  7. Ewa Komander, triathlon
  8. Miłosz Zasłonka, piłka siatkowa
  9. Mateusz Andruszek, piłka siatkowa
  10. Robert Herich, piłka siatkowa

Na podstawie Zarządzenia nr 1931/PMKS/2014 z dnia 6 maja 2014 roku w sprawie przyznania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym wypłacanych w 2014 roku.

Stypendia sportowe przyznane w 2013 roku za wyniki osiągnięte w 2012 roku

  1. Tomasz Konieczny, zapasy
  2. Bartłomiej Mróz, badminton
  3. Zuzanna Trojanowska, pływanie
  4. Ewa Komander, triathlon
  5. Marta Jewtuch, badminton
  6. Martyna Domin, tenis
  7. Michał Kaźmierczak, badminton

Na podstawie Zarządzenia nr 1369/PMKS/2013 z dnia 11 kwietnia 2013 roku w sprawie przyznania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym wypłacanych w 2013 roku.

Stypendia sportowe przyznane w 2012 roku za wyniki osiągnięte w 2011 roku

  1. Remigiusz Grodziecki, pływanie
  2. Aleksandra Bielas, boks (stypendium wypłacane do lipca)
  3. Ewa Komander, triathlon
  4. Damian Broj, badminton
  5. Krzysztof Maślanka , badminton
  6. Angelika Bożentka-Węgrzyn, badminton
  7. Daniela Kobeluch, badminton

Na podstawie Zarządzenia nr Nr 679/PMKS/2012 z dnia 2 marca 2012 roku w sprawie przyznania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym.

Stypendia sportowe przyznane w 2011 roku za wyniki osiągnięte w 2010 roku

  1. Daniela Kobeluch, badminton
  2. Monika Bieńkowska, badminton
  3. Damian Broj, badminton
  4. Krzysztof Maślanka, badminton
  5. Angelika Węgrzyn, badminton
  6. Marta Jewtuch, badminton
  7. Bartosz Księżarek, piłka siatkowa
  8. Ewa Komander, triathlon

Na podstawie Zarządzenia nr 178/RPS/2014 z dnia 20 kwietnia 2011 roku w sprawie przyznania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym.

Show Facebook panel
Show YouTube panel
Show Twitter panel